Cam Filmi Kampanya

Cam Filmi Numaraları

16.02.2023
379

Cam filmi numaraları, cam filminden ne kadar ışık geçebileceğini belirlemek için kullanılan bir derecelendirme sistemidir. Sayı ne kadar yüksek olursa, o kadar az ışık engellenir. Sayı ne kadar düşükse, o kadar fazla ışık engellenir. Alabileceğiniz en yüksek sayı, 4 numaralı bir cam filmidir. 4 numaralı cam filmi %40 ışık geçirgenliğine sahiptir.

Cam filmi numaraları ne demektir? Cam filmleri farklı tonlarda ve renklerde mevcuttur. Bazı filmler daha yüksek bir karanlık seviyesine sahiptir. Bu nedenle daha yüksek sayılara sahiptir. Örneğin, 4 numaralı bir renk tonu, daha fazla ışığı engellediği için 1 numaralı bir renk tonundan daha fazla kapsama alanına sahiptir.  Özellikle son zamanlarda üretim teknolojilerinin de gelişmesine paralel olarak cam filmlerinin de geniş bir ürün yelpazesinden oluştuğunu biliyoruz.

Cam Filmi Numaraları Neden Önemlidir?

Cam filmleri, evinizin dekoruna ve kişisel tercihlerinize uygun hale getirebilmeniz için pek çok farklı ton ve renkte mevcuttur. Daha koyu pencerelerin görünümünü seviyor ancak görünürlüğü bir miktar korumak istiyorsanız, güneşin zararlı ışınlarını engellemeye devam ederken görünürlüğü en üst düzeye çıkarmak için daha açık bir renk tonu seçmelisiniz. Cam filmi numaraları gündeme geldiği zaman aşağıda sıraladığımız seçenekler karşımıza çıkar;

  • 1 Numara cam filmi; %85 ışık geçirgenliğine sahi olan filmlerdir
  • 2 Numara cam filmi;  %70 ışık geçirgenliğine sahip olan cam filmleridir
  • 3 Numara cam filmi; %55 ışık geçirgenliğine sahip olan filmlerdir
  • 4 Numara cam filmi;  %40 ışık geçirgenliğine sahip olan cam filmleridir

Cam filmi numaraları bir ürünün optik yoğunluğunun ölçüsüdür. Optik yoğunluk, iletilen ve gelen ışık arasındaki oran olarak ifade edilen, ışık iletiminin bir ölçüsüdür. Başka bir deyişle, belirli bir malzeme kalınlığından ne kadar ışık geçtiğinin bir ölçüsüdür. Cam filmleri; parlamayı, ısıyı, UV radyasyonunu ve hatta sesi azaltmak için kullanılabilir. Farklı cam filmi hilelerini bir araya getirdiğinizde, evinizin konforunda ve enerji tasarrufunda büyük fark yaratabilir.

Numaralarına Göre Cam Filmlerinin Kullanım Özellikleri Nelerdir?

Cam filmi numaraları, farklı cam filmi türlerini karşılaştırmanıza olanak sağlayan bir derecelendirme sistemidir. Filmin evinize girmesini engelleyebileceği güneş enerjisi miktarına dayanır. Sayı ne kadar düşükse, enerjiyi bloke etmede o kadar iyidir. Numaralı cam filmleri; mobilyalarınızın ve yer döşemenizin solmasına, çatlamasına ve renginin solmasına neden olabilecek UV ışınlarını %90’dan fazla bloke eder.

Isı Yansıtıcı cam filmleri; radyant ısının %95’e kadarını evinizden uzağa yansıtarak iç mekan sıcaklıklarını yazın daha soğuk, kışın daha sıcak tutar. Ayrıca kış aylarında ısıyı içeride tutarak ısıtma maliyetlerinin, yaz aylarında ise ısıyı dışarıda tutarak soğutma maliyetlerinin düşürülmesine yardımcı olur. Tam da bu noktada yaşam alanlarına uygun bir şekilde cam filmi alıyor olmak, bu tarz uygulamalardan üst düzeyde faydalanmak anlamına gelir.

Ziyaretçi Yorumları (1)
  1. Esma dedi ki:

    Cam filmleriyle ilgili numaralar konusunda detaylı bilgiye ulaştım ve irtibata geçip numuneler ile geldiler çok ilgiler öneririm.

7/24 ÇEVRİMİÇİ
HEMEN ARA