Cam Filmi Kampanya

Ev Cam Filmi

02.07.2023
441

Ev cam filmleri Günümüz itibariyle ev cam filmi yoğun düzeyde talep görüyor. Bu durumun oluşmasında cam filmi uygulamasının üst düzeyde bir performansı ortaya koyması etkili oluyor. Yaşam alanlarına pozitif yönde katkı sunan ev cam filmlerinin son zamanlarda çok daha kaliteli bir şekilde üretildiklerini biliyoruz. Peki, ev cam filmleri kaç çeşittir? Günümüz itibariyle ev cam filmleri çeşitleri gündeme geldiği zaman aşağıdaki seçenekler karşımıza çıkar;

 • Mimari cam filmleri
 • Güvenlik cam filmleri
 • Dekoratif cam filmleri
 • Açık – koyu ton cam filmleri

Mimari cam filmleri yapılara estetik görsellik katmak amacıyla uygulanır. Özellikle dış cephe kaplamalarında sıklıkla karşılaştığımız bu tarz uygulamalar; yaşam alanlarına olumlu yönde katkı sunarlar. Güvelik cam filmleriyle güvenlik konusunda kritik bir etkiye sahiptir. Bir de açık ve koyu ton cam filmleri mahremiyet alanlarının oluşması konusunda iddialı bir konumda yer alan uygulama olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Ev Cam Filmi Örnekleri

Cam filminin en temel işlevi, ultraviyole radyasyonun camlardan araca girmesini engellemektir. Bu, deri koltuklar ve döşemelerde güneş hasarının yanı sıra halı ve giysilerde solmayı önlemeye yardımcı olur. Cam filmleri ayrıca camdan geçerek cilde ulaşan UV miktarını azaltarak cildi zararlı ultraviyole ışınlarından korumaya yardımcı olur. Burada talebe göre karşımıza faklı ev cam filmleri çeşitleri çıkar!

Dıştan Ev Cam Filmi görüntüsü : 

evcamfilmi.png (500×437)

İçten ev cam filmi görüntüsü: 

evcamfilmigoruntusu

Cam filminin amacı, yaz aylarında bir binaya ısı girişini azaltmaktır. Aracınızın camlarına cam filmi uygulayarak, güneş ışığından cam yüzeyin kendisine yansıyan parlamayı azaltırken aracınızın içinde konforlu sıcaklıkların korunmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca UV ışınlarının deriye zarar vermesini önlemeye yardımcı olur. Bu da yaşam alanlarında konforlu bir ortamın oluşmasına destek olur.

Cam filmi yaptırmanın asıl amacı evinizdeki veya ofisinizdeki enerji tüketimini azaltmaktır. Güneş ışığı camdan geçtiğinde meydana gelen güneş ısısı kazancı, iç mekan havasını ısıtır ve yaz aylarında sıcaklıkların yükselmesine neden olur. Bu, klima sistemlerinin iç sıcaklığı tekrar düşürme ihtiyacı nedeniyle daha yüksek elektrik tüketimine yol açabilir.

Ev Cam Filmi İçeriyi Gösterir mi?

EV Cam filmi hiç bir şekilde dışarıdan içeriyi göstermez ve güneşi %99 keser, pencere camı yüzeyini güneşin zararlarına karşı korumak için kullanılan ince, şeffaf ve dayanıklı bir malzemedir. Cam filmi uygulanarak ultraviyole radyasyonun ve ısının etkileri azaltılabilir. Ayrıca güneşten gelen parlamayı azaltır ve kuş pisliği, ağaç özü ve diğer çevresel kirleticilerden korur. Bütün bu bilgiler ışığında cam filminin avantajlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

 • Isı tasarrufu sağlar
 • Mahremiyeti sağlar
 • UV ışınlarının zararlarından korur
 • Yaşam alanlarına konfor etkisi vardır
 • Yaşam alanlarına şık bir görsellik katar
 • Mobilyaların ve diğer ev eşyalarının korunmasına destek olur

Cam filmi, ısı yalıtımını sağlamasının yanı sıra pencerelerden gelen güneş ışığından kaynaklanan parlamayı da azaltabilir. Parlama, pencereden dışarı veya bilgisayar ekranına baktığınızda duvarlar, zeminler ve mobilyalar gibi yüzeylerden yansıyarak gözünüze yansıyan ışıktan kaynaklanır.  Bu tarz sorunların giderilmesi konusunda ev cam filminin olumlu yönde bir etkisi bulunur. Bundan dolayıdır ki bu tarz uygulamalar son zamanlarda oldukça popüler bir konumda yer alır.

Yaşam alanlarındaki parlama, gün boyu bilgisayar başında çalışırken göz yorgunluğuna ve yorgunluğa, gündüz saatlerinde doğal ışığın fazla olmadığı kış aylarında parlak bir pencerenin önünde otururken araba kullanırken veya okurken baş ağrısına neden olabilir. Dolayısıyla ev cam filmi uygulaması sayesinde bu tarz sorunlar hızlı bir şekilde giderilmiş olur. Böylece ev cam filmleri kaç çeşittir? Sorusuna yanıtlar vererek; ev cam filminin avantajlarını aktardık!

Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları (1)
  1. Naciye dedi ki:

   Bahçe katında oturuyorum o yüzden ev cam filmi lazımdı arkadaşlar hızlıca gelip sorunu çözdüler bahçe katında rahatça oturabiliyorum artık.

  7/24 ÇEVRİMİÇİ
  HEMEN ARA